MİTLER ve MASALLARLA GÖLGE ÇALIŞMASI ( KAPADOKYA KAMPI)

Mitler ve Masallarla İçe Bakış  '2024  / Kapadokya Psikoloji Kampı 8-9-10  Mart  tarihlerinde sizlerle!

Tatil, eğitim, gezi ve eğlence Kapadokya’nın büyülü atmosferinde bir araya geliyor. Unutulmaz bir deneyim için sizi 8-9-10 Mart tarihlerinde Kapadokya'ya davet ediyoruz!

Bu kampa kimler katılabilir? 

Kampımız, mitler ve masalların derinliklerine inmek, psikolojiyi keşfetmek ve doğanın eşsiz güzellikleri ile bütünleşmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu kampımız, mitlerin ve masalların dönüştürücü gücüne inanan, içindeki çocuğa kulak vermeye ve hikayelerin sembolik dilini keşfetmeye hazır herkese açıktır. Kapadokya'nın büyülü atmosferi ile birlikte kendi içsel dünyanızı da keşfetmek istiyorsanız, bu kamp sizin için.

Bu kamp programında neler bulacaksınız? 

Garden Inn Cappadocia Hotel'de gerçekleşecek bu özel kampta, kendinize mitlerin ve masalların aynasından bakarak, yeniden tanıma fırsatı bulacak ve kişisel dünyanızın  bilinmeyen yönlerini keşfedeceksiniz. Program boyunca hem alanındaki uzmanlardan grup eğitimleri alacak, hem de konuşmacılarla birebir sohbetler ederek, kendinizi keşfetmek için çalışmalar yapacaksınız. 

Eğitim ve atölyelerin yanı sıra isteğe bağlı olarak, Kültür-Gezi programında bazen gökyüzüne bakan sıra sıra peri bacalarının arasında kaybolurken, bazen Güvercinlik Vadisi'nin kucağına düşeceğiz. Uçsuz bucaksız vadide, gökyüzüne doğru yükselen kayalıklar arasında adeta bir kuş sürüsü gibi süzüleceğiz. Kamp akşamlarında, gün batımının renk cümbüşüne tanık olacak, tarih kokan otelimizde Kapadokya'nın eşsiz lezzetlerini tadarak günü noktalayacağız. Kapadokya'nın her sokağı, her kuytusu, adeta bir masal gibi okunur. Bu kampımızda tarihle doğanın dansını izleyerek, bu eşsiz coğrafyanın büyülü masalını içimize çekeceğiz. Akşamları da ateş başında masal gecelerinin ve barbekü partisinin tadını çıkaracağız. 

 • Mit & Masal Anlatım ve Analizleri: Uzman eğitmen ve terapist eşliğinde hem mitlerin ve masalların anlatımını deneyimleyecek hem de psikolojik derinliklerine inerek, kendi yaşamınıza uyarlamalar yapacaksınız.

 • Gölge Çalışmaları (Shadowwork): Gölge çalışmaları etkinliğiyle içsel keşif ve dönüşüm için bilinçdışındaki karanlık yönlerle yüzleşme sağlayacak derinlemesine bir deneyim gerçekleştireceksiniz.

 • Kapadokya’nın Mistik Doğası ile Bütünleşme: Kapadokya'nın eşsiz doğasında gerçekleşecek gezi ve aktivitelerle, doğanın iyileştirici gücünü deneyimleyeceksiniz.

 • Ateş Başı Büyüklere Masal Gecesi: Özel bir masal gecesi etkinliğiyle, hem hayal gücü ve yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedecek, hem de farklı kültürlerden hikayelerin peşinde mistik bir yolculuğa çıkabileceksiniz. Ateşin etrafında içecek ve ikramlarla birlikte keyifli bir akşam geçirecek ve birbirinden değerli katılımcılarla sohbet edebileceksiniz.

 • Mağara ve Taş Odalı Otelde Konaklama: Kapadokya’nın özgün doğasında, doğa içinde mağara ve taş odalı otelde konaklama deneyimi ile mini tatilinizin tadını çıkarabileceksiniz. 

 • Kampın Sonunda Katılım Belgesi: Kampın sonunda isminize özel eğitmen imzalı belgelerinizi alabileceksiniz.  

 • Ekstra Aktiviteler: İsteğe bağlı olarak, balon turu, at turu, atv turu, jeep safari ve deve turu gibi etkinliklerle özel aktiviteler üzerinden de şehri deneyimleyebileceksiniz. 

Kendi iç dünyanıza yolculuk için bu eşsiz fırsatı kaçırmayın! Bu program için sınırlı sayıda kontenjanımız bulunmaktadır. 

Eğitim Programı Detayları

Psikomitoloji, Masallar, Mitlere Dair


"Masallar, çocuklara uyumaları; yetişkinlere ise uyanmaları için anlatılır."

                                                                                              Jorge Bucay


Kapadokya… Sabahın ilk ışıklarıyla uyanan bu mistik şehir, tarihle doğanın muazzam bir uyumunu barındıran bir masal diyarı gibi. 

Bu kampımızla birlikte biz de bu büyülü kentte masalların ve mitlerin dünyasına adım atacağız. Masallar ve mitler içsel dünyamızın karmaşıklığını ve evrenin gizemlerini anlamaya yönelik anahtardırlar. Masallar ve mitler, sadece bir hikaye anlatma etkinliği değildir; aynı zamanda derin anlamların, sembollerin, arketiplerin ve hayatın içsel bilgeliğinin bulunduğu bir yolculuktur. Onlar birer sihirli anahtar, gizemli kapılar ardında saklı olan bilgeliktir.

Masalların ve mitlerin derinliklerinde saklı olan bilgelik, hikâye anlatıcısı Eda Bayraktar'ın aktarımıyla anlatılacak ve Psikoterapist Dr. Ümit Akçakaya'nın psikolojik analizleriyle katılımcılarıyla birlikte interaktif bir şekilde yorumlanacak ve anlamlandırılacaktır. Böylelikle katılımcılar, masalların ve mitlerin taşıdıkları sembolik mesajları günlük yaşamlarına nasıl entegre edebilecekleri konusunda ilham verici bilgiler edinecektir.

Her masal ve mit, içsel bir aydınlanma ve öğrenme sürecine bir kapı aralayarak katılımcılara masalların ve mitlerin büyülü atmosferini yaşama imkânı sunar. Bu programda, her vadide bir başka hikaye, her peri bacasında bir başka büyüyü keşfedeceğiz. Kendin olmak, denge, yeniden doğuş, bilgelik, özgürlük temalarına dokunacağımız bu kampımız ile Kapadokya’nın mistik atmosferinde sizi eşsiz bir yolculuğa davet ediyoruz. 


Kamp Programı Günlük Akışı

8 Mart Cuma 


15.00 - 18:00 Giriş ve Yerleşme
18.00 - 19.00 Akşam yemeği
19:30 - 22:00 Program Açılış ve Tanışma
22.00 - 00:30 Serbest Zaman


9 Mart Cumartesi


06.45 - 08:30 Vadi Yürüyüşü ve Balon İzleme
08.30 - 09:30 Kahvaltı
10.00 - 13:30 Psikoeğitim ve Gölge Çalışması

13:30 - 14:30 Öğle Yemeği (ücrete dahil değil )
14.30 - 19:00 Kapadokya Gezisi (ücrete dahil değil )

 • Güvercinlik Vadisi

 • Uçhisar Kalesi

 • Cevizlibağ

 • Göreme Panorama

 • Aşk vadisi

 • Paşabağ (müze girişleri dahil değil)

 • Çanak Çömlek Atölyesi


19.30 - 20:30
Akşam Yemeği ( Barbekü - içecek hariç)
20.30 - 23:00 Masal Gecesi (Ateş başı- Sıcak şarap - Müzik )

23.30 - 00:30 Serbest Zaman


10 Mart Pazar


07:00 - 08:30 Çavuşin Kalesi vadi yürüyüşü
08:30 - 09:30 Kahvaltı
10:00 - 13:30 Psikoeğitim ve Gölge Çalışması

13:30 - 14:00 Fotoğraf Çekimi ve Kapanış Seremonisi

14:00 - 14:30 Öğle Yemeği (ücrete dahil değil )
14:30 - 17:00 Kapadokya Aktivite (isteğe bağlı turlar - Ücrete dahil değil )

 • At Turu

 • Atv Suru

 • Jeep Safari

 • Deve Turu

Kampın işleyişine göre saatlerde değişiklik olabilir

Tur ve Aktivitelere katılım zorunlu değildir.

Ödemelere KDV Dahil Değildir

Dileyen Misafirlerimize ücreti dahilinde havaalanı ve otogar transferi sağlanır.


Ücret:

 • 11.500 TL 

 • Tek kişi yatak farkı 2 Gece 9.775 TL

Ücrete Dahil Olanlar

 1. Konaklama 2 Gece / 3 Gün

 2. Sabah kahvaltısı (Açık Büfe) , Akşam Yemeği ve Coffee Breakler

 3. Hotelde Yemek ve Coffee Break Saatleri hariç tüketilen alkollü veya alkolsüz içecekler ücretlidir.

 4. Gerçekleşecek Tüm Eğitim ve Aktiviteler

 5. Masal Gecesi ( Çerez + içecekler dahildir.)

 6. Kamp Sonunda Alacağınız Eğitmen İmzalı Katılım Belgesi

Yapacağınız kayıt ile iki kişilik odada dilerseniz kayıt olan bir arkadaşınızla ya da kampa gelen aynı cinsiyetten bir katılımcı ile kalacaksınız.

Tek (single) kalmak isteyen misafirlerimiz ekstra ücret ödemek şartı ile tek kişilik odada kalabilirler.

Otelimiz doğa içinde mağara ve taş odaları ile klimalı rahat edebileceğiniz bir oteldir.

 • Kredi Kartına 3 Taksite Kadar Ödeme Yapabilirsiniz.

 • Ödemeleri hesaba havale yapabilirsiniz.

İLETİŞİM: Tel & Whatsapp 0 505 888 37 38

E-mail: [email protected]


Eğitmenler

            Eda BAYRAKTAR

          (Hikaye Anlatıcı & Storytelling Academy İngiltere Direktörü)

Profesyonel iş hayatına farklı şirketlerin eğitim, iletişim ve pazarlama departmanlarında çalışarak başladı. Eğitim programları direktörü ve eğitmen olarak eğitimlerin organizasyonundan, tasarımına, eğitimin sahada verilmesinden değerlendirilmesine kadar farklı birçok görevde rol aldı. Avrupa’nın en önemli eğitim kuruluşlarından biri olan EPTO’da yetişkin ve akran eğitimi üzerine çalıştı. 

Eda, 2015 yılında kurumsal tecrübesini, hikaye anlatıcılığı ve eğitmenlik tecrübesiyle birleştirerek kardeşi ve ortağıyla birlikte Türkiye'nin akademik temelli ilk Hikayeleştirme Akademisi olan Storytelling Academy’i kurdu. Kişilerin, kurumların, markaların, kendi hikayelerini keşfedip anlatmalarına yardımcı olmak amacıyla binlerce eğitim, danışmanlık ve koçluk verdi.

2015 yılında Birleşmiş Milletler’in desteklediği dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan, JCI (Junior Chamber International) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından İnsani ve Toplumsal Liderlik dalında (TOYP) 1.lik ödülünü kazandı. Dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı olan Ashoka tarafından fark yaratan sosyal girişimcilerden biri olarak ChangemakerXchangeprogramına seçildi.

Sosyoloji lisansı üzerine, Eğitsel Tasarım ve Teknolojileri üzerine masterını tamamladı. Yüksek lisans tezini “Hikayeleştirme ve Kahramanın Yolculuğu Hikaye Tasarımı” üzerine yaptı. Çocuk ve yetişkinlerin hikaye anlatma ve tasarlama becerilerini geliştiren Türkiye’nin akademik temelli ilk Hikaye Yaratma Oyunu Kulenga’nın (Storytelling Game) yaratıcılarından biri oldu.

British Council sponsorluğuna hak kazanarak, İngiltere’de bir şirketten davet aldı, ve bu şirketin kurumsal marka hikaye danışmanlığını yürüttü. Ardından kendi şirketi Storytelling Academy’nin Londra şubesini kurdu ve uluslararası markalara hikayeleştirme danışmanlığını yapmaya başladı. Halen Londra’da yaşayan Eda, hikaye sanatı ve bilimi üzerine çalışıyor, uluslararası kişi, kurum ve markaların hikayelerini keşfedebilmeleri ve etkili anlatabilmeleri için özel danışmanlık ve eğitimler veriyor. IFA Paris, Bahçeşehir Üniversitesi, Londra Brunel Üniversitesi’nde hikaye sanatı ve bilimi üzerine dersler veriyor. ShowTurk’te yayınlanan, Avrupa ve İngiltere’deki kişi ve markaların hikayelerini ekrana taşıyan, Ada Ekranı TV programının hikaye danışmanlığını ve sunuculuğunu üstleniyor. https://edabayraktar.com/         Dr. Ümit AKÇAKAYA

       (Psikoterapist & Yazar)

Boğaziçi Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da çeşitli danışmanlık merkezleri ve kolejlerde psikolojik danışman olarak çalıştım. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Uygulamalı Psikoloji” alanında yüksek lisans yaptım ve Psikoterapi Enstitüsü’nde üç yıl süren “Bütüncül Psikoterapi” eğitimini tamamlayarak “Bütüncül Psikoterapist” unvanını alamaya hak kazandım. Bu süre zarfında Jungian Terapist Prof. Dr. İsmail Ersevim'den bireysel analiz ve süpervizyonlar aldım.

Sonrasında Ege Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, “Kişilerarası İletişim” bölümünde doktoramı aldım. Doktora tez konum Carl Gustav Jung'un Analitik Psikoloji kuramı ve Joseph Campbell'ın Kahramanın Sonsuz Yolculuğu üzerine olmuştur.

Jungian Psikanalist Dr. Avi Cohen Bar'dan ICF Onaylı Uluslararası geçerliliği olan Jungian Coach (Insensive Coaching Training of 99 ICF ACSTH Hours) sertifikam bulunmakta.

Ayrıca Carl Gustav Jung'un Analitik Psikoloji temelli herkese açık online "İçe Bakış & Uyanış Atölyesi ve "Kahramanın Sonsuz Yolculuğu & Arketipsel Sembolojisi" konularında  grup atölyeleri ve ruh sağlığı profesyonellerine yönelik "Jungian Danışmanlık" online eğitimleri vermekteyim. 

Ayrıca yetişkinlere yönelik Jungian online psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Kişilik yapılanmalarını anlattığım "UYANIŞ - KİŞİLİĞİN GİZİL KODLARI" , ruhsal bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştiren danışanlarımın öykülerine yer verdiğim "DÖNÜŞÜM KİTABI" ve "ÖZGÜR RUHLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK", "KAYIP KENDİLİĞİN İZİNDE - KAHRAMANIN YOLCULUĞU" isimli dört adet kitabım bulunmakta.

Çalışmalarıma katılan kişilerin yorumlarını okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: 

https://www.umitakcakaya.com/yorumlar