MASALLARLA İÇE BAKIŞ

"Masallar, çocuklara uyumaları; yetişkinlere ise uyanmaları için anlatılır."

                                                                                        Jorge Bucay


Etkinlik İçeriği: Bu etkinliğimizde birlikte masalların büyülü dünyasına adım atacağız. Masallar içsel dünyamızın karmaşıklığını ve evrenin gizemlerini anlamaya yönelik bir anahtardır. Masallar, sadece bir hikaye anlatma etkinliği değildir; aynı zamanda derin anlamların, sembollerin, arketiplerin ve hayatın içsel bilgeliğinin bulunduğu bir yolculuktur. Onlar birer sihirli anahtar, gizemli kapılar ardında saklı olan bilgelik ve anlamın ta kendisidir...  

Kimler Katılabilir? İnteraktif bir ortamda söyleşi şeklinde de olacak bu etkinliğimiz, içindeki çocuğa kulak vermeye ve masalların sembolik dilini keşfetmeye hazır herkese açıktır.*

* Sınırlı sayıda kişiyle gerçekleştirilecek bu etkinlik için öncelik erken kayıt yaptıranlara tanınacaktır.

Tarih: 24 Kasım Cuma

Saat: 20:00 (Etkinliğimiz tahmini 2 saat olarak planlanmıştır)

Adres: Bisahne: Tomtom, Camcı Fevzi Sk. No:34/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul 

Yol Tarifi: https://www.google.com/maps/dir/38.4539975,27.1617682/bisahne/@39.713238,25.3301192,7z/data=!3m1!4b1!4m9!4m8!1m1!4e1!1m5!1m1!1s0x14cab9de39576915:0xfdf981713e4aff48!2m2!1d28.977066!2d41.028794?entry=ttu

İletişim: 0532 683 6542

Ücret: 250 TL

Kayıt için yapılması gerekenler: Kesin kayıt için ücreti aşağıda belirtilen İBAN numarasına yaptıktan sonra içeriğinde isminizi, soy isminizi, mail adresinizi, ödeme dekontunuzu ve "Masallarla İçe Bakış" etkinliğine katılmak istediğinizi belirtilen açıklamayı Whatsapp mesajı kanalıyla 0532 683 6542 nolu hatta (Şebnem Hanım) göndermeniz yeterli olacaktır. 

IBAN: TR110003200000000030226863  / Şebnem Ölçeroğlu TEB*

* Lütfen dekontun açıklama kısmına isminizi ve soy isminizi yazmayı unutmayın.


Konuşmacılar

            Eda BAYRAKTAR

          (Hikaye Anlatıcısı)

Profesyonel iş hayatına farklı şirketlerin eğitim, iletişim ve pazarlama departmanlarında çalışarak başladı. Eğitim programları direktörü ve eğitmen olarak eğitimlerin organizasyonundan, tasarımına, eğitimin sahada verilmesinden değerlendirilmesine kadar farklı birçok görevde rol aldı. Avrupa’nın en önemli eğitim kuruluşlarından biri olan EPTO’da yetişkin ve akran eğitimi üzerine çalıştı. 

Eda, 2015 yılında kurumsal tecrübesini, hikaye anlatıcılığı ve eğitmenlik tecrübesiyle birleştirerek kardeşi ve ortağıyla birlikte Türkiye'nin akademik temelli ilk Hikayeleştirme Akademisi olan Storytelling Academy’i kurdu. Kişilerin, kurumların, markaların, kendi hikayelerini keşfedip anlatmalarına yardımcı olmak amacıyla binlerce eğitim, danışmanlık ve koçluk verdi.

2015 yılında Birleşmiş Milletler’in desteklediği dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan, JCI (Junior Chamber International) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından İnsani ve Toplumsal Liderlik dalında (TOYP) 1.lik ödülünü kazandı. Dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı olan Ashoka tarafından fark yaratan sosyal girişimcilerden biri olarak ChangemakerXchangeprogramına seçildi.

Sosyoloji lisansı üzerine, Eğitsel Tasarım ve Teknolojileri üzerine masterını tamamladı. Yüksek lisans tezini “Hikayeleştirme ve Kahramanın Yolculuğu Hikaye Tasarımı” üzerine yaptı. Çocuk ve yetişkinlerin hikaye anlatma ve tasarlama becerilerini geliştiren Türkiye’nin akademik temelli ilk Hikaye Yaratma Oyunu Kulenga’nın (Storytelling Game) yaratıcılarından biri oldu.

British Council sponsorluğuna hak kazanarak, İngiltere’de bir şirketten davet aldı, ve bu şirketin kurumsal marka hikaye danışmanlığını yürüttü. Ardından kendi şirketi Storytelling Academy’nin Londra şubesini kurdu ve uluslararası markalara hikayeleştirme danışmanlığını yapmaya başladı. Halen Londra’da yaşayan Eda, hikaye sanatı ve bilimi üzerine çalışıyor, uluslararası kişi, kurum ve markaların hikayelerini keşfedebilmeleri ve etkili anlatabilmeleri için özel danışmanlık ve eğitimler veriyor. IFA Paris, Bahçeşehir Üniversitesi, Londra Brunel Üniversitesi’nde hikaye sanatı ve bilimi üzerine dersler veriyor. ShowTurk’te yayınlanan, Avrupa ve İngiltere’deki kişi ve markaların hikayelerini ekrana taşıyan, Ada Ekranı TV programının hikaye danışmanlığını ve sunuculuğunu üstleniyor. https://edabayraktar.com/          Dr. Ümit AKÇAKAYA

       (Psikoterapist & Yazar)

Boğaziçi Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da çeşitli danışmanlık merkezleri ve kolejlerde psikolojik danışman olarak çalıştım. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Uygulamalı Psikoloji” alanında yüksek lisans yaptım ve Psikoterapi Enstitüsü’nde üç yıl süren “Bütüncül Psikoterapi” eğitimini tamamlayarak “Bütüncül Psikoterapist” unvanını alamaya hak kazandım. Bu süre zarfında Jungian Terapist Prof. Dr. İsmail Ersevim'den bireysel analiz ve süpervizyonlar aldım.

Sonrasında Ege Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, “Kişilerarası İletişim” bölümünde doktoramı aldım. Doktora tez konum Carl Gustav Jung'un Analitik Psikoloji kuramı ve Joseph Campbell'ın Kahramanın Sonsuz Yolculuğu üzerine olmuştur.

Jungian Psikanalist Dr. Avi Cohen Bar'dan ICF Onaylı Uluslararası geçerliliği olan Jungian Coach (Insensive Coaching Training of 99 ICF ACSTH Hours) sertifikam bulunmakta.

Ayrıca Carl Gustav Jung'un Analitik Psikoloji temelli herkese açık online "İçe Bakış & Uyanış Atölyesi ve "Kahramanın Sonsuz Yolculuğu & Arketipsel Sembolojisi" konularında  grup atölyeleri ve ruh sağlığı profesyonellerine yönelik "Jungian Danışmanlık" online eğitimleri vermekteyim. 

Ayrıca yetişkinlere yönelik Jungian online psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Kişilik yapılanmalarını anlattığım "UYANIŞ - KİŞİLİĞİN GİZİL KODLARI" , ruhsal bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştiren danışanlarımın öykülerine yer verdiğim "DÖNÜŞÜM KİTABI" ve "ÖZGÜR RUHLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK", "KAYIP KENDİLİĞİN İZİNDE - KAHRAMANIN YOLCULUĞU" isimli dört adet kitabım bulunmakta.

Çalışmalarıma katılan kişilerin yorumlarını okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: 

https://www.umitakcakaya.com/yorumlar