Özgüven ve Kendin Olma Atölyesi

ÖZGÜVEN VE KENDİN OLMAK 

(ONLINE ATÖLYE)

“Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Ancak bu savaş bir başladı mı, artık hiç bitmez!”

Edward E. Cummings


Atölye Programı

1. Oturum: 9 Nisan Cumartesi / 13:00 – 16:00

  • C. G. Jung temelli İnsanın Ruhsal Yapısı: Bilinç, Ego, Kendilik, Bilinçdışı, Ortak Bilinçdışı Kavramları
  • Egonun Savunma Mekanizmaları
  • Pasif, agresif, pasif-agresif ve özgüvenli davranış modelleri

2. Oturum: 10 Nisan Pazar / 13:00 – 16:00

  • Özgüveni geliştirecek stratejiler
  • İletişimde kişilikten ödün vermemek
  • İletişimde ‘kendin olmak’


Çalışmanın Amacı

Kendin olma deneyimi ve özgüvenli bir yaşam sürmek, her bireyin yaşamında gerçekleştirmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır ancak yaşanılan birtakım travmalar, yetiştirme tarzı, bilinçdışındaki kompleksler gibi nedenler bu deneyimi yaşamamızın önüne geçerek bizi bir alana hapsedebilir. Kırılmalara ve incinmelere yönelik oluşturduğumuz bu alan, her ne kadar bizi güvende kılsa da bize kendimiz olmamamızın bir huzursuzluğunu da yaşatır. Bu bağlamda bu atölyede özgüven sorunu olarak adlandırılan durumların, nedenselliğini, bu duruma sebep olan duygu ve düşünceleri anlamlandırmayı ve özgüven geliştirmenin yollarını fark etmeyi amaçlamaktadır.


Kimler Katılabilir?

Online olarak gerçekleşecek bu çalışmaya; kendini tanıma, özgüven geliştirme, kendisiyle ve başkalarıyla etkili iletişim becerileri geliştirme ve yaşamına anlam katma çabası içinde olan herkes katılabilir.

Önemli Not: Katılımcıların konu içeriği olarak birbiriyle bağlantılı ilerleyen 2 oturuma da katılması beklenmektedir, bu yüzden katılımcılara oturumların video kayıtları paylaşılmamaktadır. Bunun haricinde atölye boyunca kullanılan powerpoint sunumlar ve önerilen pdf kitaplar whataspp grubunda paylaşılacaktır. 

*Katılımcı sayısı sınırlıdır.


Eğitim Takvimi

9 Nisan Cumartesi / 13:00 - 16:00

10 Nisan Pazar / 13:00 - 16:00


Atölye Ücreti

450 TL (Toplam 6 saatlik Program)

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt

GSM: 0532 585 2381